5 Ocak 2017

Sayın MHP Milletvekilleri,

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sayın Atila Kaya’nın, Anayasa değişikliği teklifine tepki gösterip, Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmesi, MHP’nin MİLLİYETÇİ DURUŞU’ndan dönmeyeceği konusunda bizlere büyük ümit vermiştir. Sayın Atila Kaya’yı bu cesaretli ve şerefli kararından dolayı kutlarız!
Cumhuriyet ilkelerine bağlı tüm Türk vatandaşları, Sayın Kaya’nın bu önemli hareketini unutmayacaklardır. Gelecek nesiller onun bu dimdik duruşunu saygı ve minnetle anacaklardır. Özellikle MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin bile Cumhuriyeti yıkıp dikta rejimini savunan bir anayasa teklifini desteklediği böyle bir dönemde, MHP’nin gerçek Milliyetçilerinin kimler olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu şerefli duruş, bugünkü siyasi ortamda ender rastlanan dürüst ve yurtsever bir milliyetçinin duruşudur. Siz Sayın MHP  Milletvekillerinden beklediğimiz, aklınızı ve vicdanınızı dinleyerek, aynı cesareti göstererek, Yeni Anayasa Teklifine “HAYIR” oyu vermenizdir.
Laik Türkiye’nin kurtuluşu sizlerin elindedir. Bu Anayasa teklifi kabul edilirse, yapılan yanlışın değiştirilmesi imkansızdır. Bu büyük yanlış  sadece güzel Türkiye’mizin geleceğini değil, aynı zamanda tüm dünya ülkelerinin de geleceğini etkileyecektir. Sizin, herbirinizin doğru yolda kararınız  ve bu kişisel kararın diğer MHP’li Milletvekilleri üzerinde yaratacağı etkilerin sonuçları milletimizin ve tüm insanlığın yararına olacaktır.
Laik ve demokratik bir Türkiye Cumhuriyeti  ATA’mızın bizler için kurduğu, ve bizlere emanet ettiği en büyük değerdir. Bu değeri korumak bizler için en büyük görev ve şereftir!

 

Saygı ve Teşekkürlerimizle,

 

Amerika Atatürk Derneği

Yönetim Kurulu Üyeleri